Dziś część 2 naszego poradnika gdzie szukać pomocy, jeśli jesteśmy narażeni na przemoc. Zapraszamy do zapoznania się.
- Instytut Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego – telefon dla osób w kryzysie emocjonalnym 116 123, czynny codziennie w godz. 14.00 – 22.00, skierowany do osób dorosłych będących w kryzysie emocjonalnym, samotnych, cierpiących na depresję, żyjących w chronicznym stresie, potrzebujących wsparcia i porady psychologicznej, także do rodziców potrzebujących wsparcia w procesie wychowawczym oraz osób niepełnosprawnych.
- Sieć Ośrodków Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, z których pomocy korzystają przede wszystkim osoby doznające przemocy w rodzinie. Mapę i adresy ośrodków możecie sprawdzić na specjalnej stronie internetowej Funduszu Sprawiedliwości.
- Darmowe porady prawne i z zakresu prawa obywatelskiego – w wielu miastach przy Fundacjach/NGOsach działają punkty nieodpłatnej pomocy prawnej oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego. Listę punktów, w których taką pomoc możecie uzyskać, znajduje się na stronie GOV. Jeśli waszego województwa nie ma na liście, skorzystajcie z wyszukiwarki google (tu np. strona z darmowymi punktami pomocy prawnej w woj. lubelskim)
Artykuł powstał na podstawie informacji z oficjalnej strony Funduszu Sprawiedliwości, GOV oraz Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.