5 PROPOZYCJI NA INTERAKCJĘ Z UCZESTNIKAMI SZKOLEŃ ONLINE

5 PROPOZYCJI NA INTERAKCJĘ Z UCZESTNIKAMI SZKOLEŃ ONLINE

Dziś przedstawiamy Wam naszych 5 propozycji na interakcję z uczestnikami szkoleń online.

  1. Tradycyjna rundka – metoda polegająca na zabraniu głosu przez wszystkich uczestników szkolenia. Uczestnicy mogą zapraszać do wypowiedzi kolejną osobę, żeby uniknąć niezręcznej ciszy i oczekiwania oraz usprawnić przebieg szkolenia.
  2. Proste narzędzia ICT umożliwiające trenerowi zebranie w szybki sposób anonimowych, krótkich odpowiedzi od uczestników. Dla przykładu takim narzędziem  jest Answergarden – wystarczy wrzucić link na chat, żeby uczestnicy mogli w niego wejść i napisać swoją odpowiedź.
  3. Praca w grupach – pracę w grupach można zorganizować poprzez dostępne opcje podziału na grupy na konkretnych platformach, ale też można poprosić uczestników o połączenie się ze sobą telefoniczne, na Messenger lub WhatsApp.
  4. Burza mózgów – burza mózgów to metoda polegająca na kreowaniu nowych pomysłów, a następnie ich ocenie. Szkolenia online dają wiele możliwości realizacji burzy mózgów z wykorzystaniem narzędzi ICT.
  5. Konkurs, gra lub quiz – warto korzystać z tego typu narzędzi w celu pobudzenia uwagi uczestników lub chcąc podsumować  spotkanie lub konkretne partie materiału. Do wyboru jest wiele narzędzi, które można z powodzeniem wykorzystać.

Jeśli chcesz poznać więcej sposobów na interakcję oraz poznać pomysły na ich zastosowanie, zachęcamy do pobrania naszego darmowego e-booka “”Edukacja i spotkania online – angażujące formy prowadzenia zajęć”, który dostępny jest tu: POBIERZ E-BOOKA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content