Jak grać w grę “Czerwone światło na Twojej granicy”?

Jak grać w grę “Czerwone światło na Twojej granicy”?

Dziś krótka instrukcja, na czym polega rozgrywka w stworzoną w projekcie grę. Przez cały lipiec na naszym profilu na Facebooku będą pojawiać się posty dot. różnych kart, dlatego zachęcamy również do śledzenia fanpage.

➡ Na początku ważne jest, aby wszyscy uczestnicy gry usiedli w kole, żeby widzieć siebie nawzajem. Zapoznają się ze swoją 👉talią kart reakcji.👈

➡ Następnie prowadzący zajęcia odczytuje 👉kartę sytuacji👈 wylosowaną z serii kart sytuacji (którą trzyma w ręku).

➡ Wtedy gracze (tj. uczniowie) szukają wśród swojej talii karty odpowiedniej reakcji. Gdy każdy gracz przygotuje swoją reakcję, kładzie wybraną kartę przed sobą, napisem do góry.

➡ Następnie prowadzący prosi graczy, aby kolejno odczytali swoją reakcję na zaistniałą sytuację. Podczas odczytywania reakcji przez graczy prowadzący zwraca uwagę ile razy została postawiona reakcja w sposób pasywny bądź agresywny. (Prowadzący grę posiada oczywiście własny spis reakcji z podziałem na reakcje prawidłowe i nieprawidłowe).

➡ Po zakończonej rundzie omawia z graczami postawioną przed nimi sytuację i ich reakcję, zwraca uwagę i wyjaśnia, dlaczego często reagujemy pasywnie lub agresywnie i dlaczego to nie jest najlepszy sposób na bronienie lub stawianie swoich granic.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content